Z CYKLU "ŻYCIE NASZYCH FIRM" - DĘBICA WPROWADZA PRESTO UHP2 - NOWĄ OPONĘ LETNIĄ KLASY UHP

23-03-2017

Wiodąca polska marka oponiarska Dębica wprowadza najnowszą oponę letnią klasy UHP - Presto UHP2. Dzięki zaawansowanym technologiom, ogumienie oferuje długie przebiegi¹ wymagającym kierowcom, poszukującym bardzo dobrych osiągów za konkurencyjną cenę.

Doskonała na mokrych nawierzchniach

Konstrukcja bieżnika Presto UHP2 wyróżnia się dużą liczbą ostrych krawędzi (po 340 na oponę), które przecinają warstwę wody na drodze, czego rezultatem jest bardzo dobre prowadzenie i hamowanie na mokrych nawierzchniach. Ponadto zaokrąglone części barkowe bieżnika zaprojektowano tak, aby skutecznie rozpraszały wodę, co zmniejsza ryzyko aquaplaningu.

Przełożenie zastosowanych technologii na doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz bardzo wysoką skuteczność hamowania potwierdzają oceny na europejskiej etykiecie opon. Wszystkie wprowadzone w tym roku na rynek rozmiary Presto UHP2 będą posiadały w tym zakresie najwyższą kategorię A.

Niskie opory toczenia i długie przebiegi

Konstrukcja ‘Uniform Contact Pressure’, rozkłada ciśnienie powietrza w strefie kontaktu z nawierzchnią, czego wynikiem jest równomierne zużycie bieżnika, a tym samym długie przebiegi. Ponadto, poprawione parametry oporów toczenia obniżają zużycie paliwa ¹ regulując rozpraszanie energii na styku opony z obręczą, co jest kolejnym ważnym aspektem dla klientów Dębicy.

Dodatkowo asymetryczny wzór bieżnika ze sztywniejszym żebrem zewnętrznym zapewnia doskonałe właściwości hamowania na suchej nawierzchni.

- Inżynierowie Dębicy ściśle ze sobą współpracując stworzyli oponę o wysokich osiągach i dużej trwałości za przystępną cenę. Zaawansowane technologie zastosowane w nowej oponie UHP zapewniają konsumentom satysfakcję zarówno z zakupu jak i eksploatacji - powiedział Martijn De Jonge, dyrektor marek opon osobowych Goodyear w regionie EMEA

Wysoka jakość ogumienia polskiej marki znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach przedstawionych na europejskiej etykiecie opon. Wszystkie dostępne na rynku modele Presto UHP2 uzyskały najwyższą kategorię w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni (A) oraz hałasu zewnętrznego (jedna czarna fala). Dodatkowo w zależności od rozmiaru produkt uzyskał ocenę od B do E w zakresie efektywności paliwowej.

Nowa Dębica Presto UHP2 będzie dostępna w 21 rozmiarach, pokrywających około 63% segmentu letnich opon UHP.

Firma Oponiarska Dębica SA to wiodący na polskim rynku producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear SA z siedzibą w Luksemburgu posiada ok. 81,4% kapitału zakładowego Spółki. Firma Oponiarska Dębica SA jest największym w Europie i jednym z największych na świecie zakładów koncernu Goodyear. Spółka produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Źródło: Biuro Prasowe Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o

statystyka