Z CYKLU "ŻYCIE NASZYCH FIRM" - STANISŁAW CABAJ Z FIRMY MATEO WŚRÓD LAUREATÓW PLEBISCYTU „MENADŻER ROKU 2016 NA PODKARPACIU”

18-06-2016

Decyzją czytelników gazety codziennej Nowiny - organizatora plebiscytu „Menadżer Roku 2016 na Podkarpaciu” - Stanisław Cabaj z dębickiej firmy MATEO, zajął 3. miejsce spośród trzydziestu kandydatów, biorących udział w całym konkursie. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie podkarpackiej kadry zarządzającej oraz wyłonienie najlepszych menadżerów z województwa podkarpackiego.

Podsumowanie plebiscytu oraz wręczenie tytułów odbyło się w organizowanym po raz pierwszy na Podkarpaciu „Forum Menadżerów” w dniu 15-go czerwca 2016 roku. Odbierając wyróżnienie Stanisław Cabaj wskazał najważniejsze cechy dobrego menedżera - „Menedżer to osoba, która nie boi się wyzwań, umie dostrzec potrzeby rynku i reagować na zmiany, a nawet wyprzedzać je o krok. Tą dewizą kieruje się od początku mojej działalności i wdrażam te zasady w firmie MATEO, co przynosi wymierne korzyści m.in. w tym, że nasze produkty zdobywają rynek nie tylko lokalny, Polski czy europejski, ale także światowy”.

Stanisław Cabaj jest przykładem menadżera, który tworzył i budował swoją firmę MATEO od podstaw. Dziś jest to nowoczesna firma branży spożywczej zatrudniająca aktualnie ponad 100 osób, znana w kraju i na świecie, produkująca i eksportująca żywność mrożoną w ponad 65 asortymentach. Firma realizuje swoją misję pod własnymi markami: Mateo, Morsburger i Zielony ogród - „Priorytetowymi produktami naszej firmy są m.in.: kartacze z mięsem; pyzy ziemniaczane i z mięsem; kluski śląskie; uszka z mięsem, z grzybami, z kapusta; pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem, ruskie, z jagodami; zapiekanki z pieczarkami; flaki wołowe dębickie; fasolka po bretońsku; bigos dębicki; gołąbki; krokiety z kapustą i mięsem” - wylicza Stanisław Cabaj.

Za swoje najważniejsze osiągnięcie Stanisław Cabaj uważa fakt, że przez lata działalności, firma MATEO zdobyła zaufanie odbiorców i ekspertów co znalazło odzwierciedlenie w wynikach handlowych oraz w nagrodach i wyróżnieniach przyznanych przez niezależne gremia, m.in.: Gazele Biznesu, Tytuł Przyjazny Pracodawca, Gryf Powiatu Dębickiego, Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, Euro Quality Agro Poland (Europejska Jakość), Lider Województwa Podkarpackiego, Lider Regionu w kategoriach: produkcja spożywcza, artykuły spożywcze - eksporter produktów mrożonych oraz producent mrożonej żywności, „Nasze Dobre Podkarpackie” za kartacze z mięsem, Najlepszy Produkt Spożywczy Podkarpackiego 2008 Agro Polska i inne. W najbliższej przyszłości firma ma w planach dalszą rozbudowę zakładu produkcyjnego, co pozwoli zwiększyć produkcję i stworzyć kolejne miejsca pracy oraz zwiększać swój asortyment pod ciągle zmieniające się trendy i oczekiwania klientów.

„Dziękuje wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos oraz całej mojej załodze, bo dzisiejsza nagroda, to także ich sukces. Wyróżnienie zobowiązuje i będę robił wszystko, aby nasza firma rozwijała się i zwiększała zatrudnienie. A korzystając z okazji, zapraszam do degustowania naszych produktów, aby samemu przekonać się o smakach, które zostały już docenione przez wielu naszych klientów” - skomentował podczas odbierania wyróżnienia Stanisław Cabaj.

statystyka