ZAKOŃCZENIE AKCJI - "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - WSPIERAMY DĘBICKI DOM DZIECKA - WAKACJE MARZEŃ"

25-07-2007

Dobiegła końca akcja organizowana przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, której głównym celem było wsparcie wyjazdu wychowanków dębickiego Domu Dziecka "Hanka" na wakacyjny wyjazd do Czorsztyna. Poza mieszkańcami Dębicy w akcji wzięli również udział przedsiębiorcy z naszego powiatu.

Akcja trwająca od 15-go czerwca do 15-go lipca 2007 r. odbiła się szerokim echem wśród przedsiębiorców oraz mieszkańców Dębicy i okolic, którzy chętnie brali w niej udział. "Dzięki głównej inicjatywie na rzecz akcji tj. przekazanie paragonów fiskalnych ze zrobionych zakupów do specjalnych urn w sklepach Intermarche jak i aptece Melisa, z których 2% całości kwoty przekazane zostało na wakacje marzeń oraz bezpośredniego wsparcia finansowego przez dębickich przedsiębiorców i wsparcia materialnego przez markety Carrefour i Kaufland, udało nam się wesprzeć akcję kwotą około 9700 zł" - informuje Zbigniew Nosal, Prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

Dary rzeczowe przekazane zostały jeszcze przed wyjazdem 25 wychowanków dębickiego Domu Dziecka w dniu 23-go lipca. "Dzieciaki wyjeżdżają do Czorsztyna gdyż część z nich kiedyś już tam była i bardzo miło wspominają sobie to miejsce. Dla niektórych jest to pierwszy wyjazd wakacyjny poza Dębice. Także wielkie podziękowania kieruję w stronę Dębickiego Klubu Biznesu, który zaangażował się w organizację tego wyjazdu" - komentowała na konferencji prasowej rozpoczęcie akcji, dyrektor dębickiego Domu Dziecka, Małgorzata Grabowska.

"Wszyscy uczestnicy wyjazdu doskonale się bawią i dzięki temu wyjazdowi zapominają o codziennej rzeczywistości. Pogoda jak na razie dopisuje co pozwala nam nie tylko na pływanie na plaży, ale również zwiedzanie najpiękniejszych miejsc tego regionu" - informowała w rozmowie telefonicznej bezpośrednio z Czorsztyna, podczas trwających "wakacji marzeń" Dorota Gleń - opiekun i wychowawca Domu Dziecka Hanka z Dębicy

Akcję wsparli: Arkus & Romet Group Sp. z o.o., Carrefour Polska, DARCO Sp. z o.o., Gas Trading Podkarpacie Sp. z o.o., P.B.U. HAND - BUD Sp. z o.o., Sieć barów: Frasses, Marta i Wojciech Hocaniuk, Intermarche Sp. z o.o., Kaufland Polska, F.H.U. KOGRAKO K.G.K. Kozak Sp. j., Apteka Melisa, Olimp Laboratories Sp. z o.o., Omega Group Sp. z o.o., P.P.H. i U. PESAM Sp. j., PEX-POL Sp. j., Podkarpacki Bank Spółdzielczy, Prografix Sp. z o.o., PSS Społem Dębica, Zakłady Mechaniczne RUFUS Sp. z o.o., SURET Sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A., Trans Południe Sp. z o.o., Ventor Sp. z o.o.

Patronat honorowy nad całą akcją sprawował Burmistrz Miasta Dębica - Paweł Wolicki, który poza promocją całej akcji osobiście wspierał ją, robiąc m.in. zakupy w sklepie Intermarche. Cała akcja możliwa była do przeprowadzenia dzięki środkom pozyskanym od grantodawców Polsko-Amerykańskiej Fundacja Wolności - program "Działaj lokalnie V" realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Centrum Rozwoju Społeczno Ekonomicznego z Sielca - Lokalnej Organizacji Grantowej. Partnerami akcji byli: Hufiec ZHP Dębica im. Szarych Szeregów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat medialny akcji pełnili: Gazeta Codzienna NOWINY, Obserwator Lokalny, Gazeta Krakowska, www.e-debica.pl. www.debica.org.pl, www.miasto.debica.pl

"Wszystkim instytucjom, przedsiębiorcom, grantodawcom, partnerom i przede wszystkim mieszkańcom powiatu dębickiego dziękujemy w imieniu wychowanków dębickiego Domu Dziecka. Cieszymy się, że dzięki wspólnym działaniom udało nam się wesprzeć wakacyjne marzenia każdego z nich" - dodaje Zbigniew Nosal.

 


 

Właścicielka apteki "Melisa" - Lucyna Samborska z pracownikami i zebranymi...
Pracownicy sklepu Intermarche z ogromnym zaangażowaniem zachęcali do...
Pracownicy marketu Carrefour z Dębicy, podczas przekazania darów rzeczowych na...
Dębiccy Harcerze nie tylko wspomagali akcje pakując zakupy Dębiczan i...
Dębiccy Harcerze nie tylko wspomagali akcje pakując zakupy Dębiczan i...
statystyka