DĘBICKIE FIRMY PODKARPACKIMI PRACODAWCAMI RÓWNYCH SZANS

01-10-2008

29 września w Sędziszowie Małopolskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „PODKARPACKI PRACODAWCA RÓWNYCH SZANS” realizowany przez Centrum Rozwoju Społeczno Ekonomicznego z Sielca. Podczas konferencji wręczono również statuetki i wyróżnienia dla firm, które wykonując codzienne obowiązki dbają o szeroko rozumiane działania na rzecz równości płci w zatrudnieniu, awansowaniu i wynagradzaniu pracowników i pracownic.

 

Spotkanie rozpoczął koordynator projektu Dyrektor Zarządzający CRSE, Piotr Fularz, który przywitał zgromadzonych gości oraz podsumował 12 miesięcy realizacji Projektu, podczas których m.in. przeprowadzono konkurs „PPRS”, zrealizowano szereg szkoleń dla podkarpackich pracodawców i ich pracowników, zdiagnozowano po raz pierwszy na Podkarpaciu zjawisko równouprawnienia kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu.

 
Kulminacyjną częścią konferencji było rozstrzygnięcie Konkursu „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans”. Rozstrzygnięcie Konkursu rozpoczęła prezentacja sylwetek Finalistów - do ścisłego grona finalistów weszło po 6 firm w każdej kategorii konkursowej - „Firma mała i średnia” oraz „Firma Duża”.
 
W pierwszej kolejności wyłoniono laureatów w kategorii „Firma mała i średnia”.  Uroczystego wręczenia statuetek i wyróżnień dokonała, w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Zygmunta Cholewińskiego, Pani Grażyna Dytko - Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
 
W kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa:
 
 • I miejsce i tytuł „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans” powędrował do Zakładu Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” z Kolbuszowej.
 • II miejsce zajęła firma COREM & STUDIO ZAKŁAD Sp. z o.o. z Rzeszowa
 • III miejsce - PHU „MATEO” z Dębicy.

 

Dodatkowo Kapituła Konkursu przyznała 3 wyróżnienia za realizowanie oraz promowanie zasad równouprawnienia kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu. Otrzymały je:
 
 • Firma iNetServis Sp. z o.o. z Rzeszowa
 • Firma Szkoleniowo-Doradcza ONAGRA z Rzeszowa
 • Szkoła Języków Obcych Brytania School of English z Dębicy.

 

Wręczenia nagród i wyróżnień w kategorii „Firma Duża” dokonała Pani Małgorzata Chomycz, Wicewojewoda Podkarpacki, Patron Honorowy Konkursu „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans”.
 
W kategorii firmy duże, tytuł „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans”:
 
 • I miejsce zajęła Firma Hispano-Suiza Polska z Sędziszowa Małopolskiego.
 • Statuetkę za II miejsce wręczono firmie Tikkurila Polska S.A. z Dębicy.
 • Przyznano również dwa III miejsca exequo - dla firmy Ventor Sp. z o.o. z Dębicy oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji z Przemyśla.

 

W kategorii Firna Duża" również przyznano wyróżnienia za promowanie równych szans kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu - otrzymały je:
 
 • Fabryka Farb i Lakierów „Śniezka" S.A. z Dębicy
 • Podkarpacki Bank Spółdzielczy z Sanoka.

 

Projekt „Podkarpacki Pracodawca Równych Szans” realizowany był od października 2007 roku. Jego liderem było Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego z Sielca. Partnerami wspierający Podkarpacki Klub Biznesu oraz Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu. Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Fotoreportaż z konferencji:

 

Statuetka "Podkarpacki Pracodawca Równych Szans"
Daniel Szydło z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie opowiadał o aktualnej...
Krzysztof Malicki - pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, konsultant...
Zaproszeni goście podczas konferencji
Wyróżnienie dla przedstawicieli Szkoły Języków Obcych "Brytania School of...
Stanisław Cabaj - Prezes P.H.U. MATEO z Dębicy odbiera statuetkę za zajęcie III...
Finaliści konkursu PPRS w kategorii MŚP
Prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z Sanoka - Lesław Wojtas -...
Członek Zarządu Ventor Sp. z o.o. z Dębicy - Wiesław Zięba - podczas...
Wiesław Chadała - Dyrektor Personalny Fabryki Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A....
Wiesław Zięba z firmy Ventor Sp. z o.o. odbierający nagrodę za zajęcie III...
I miejsce w kategorii - Duże przedsiębiorstwa - przypadło dla firmy Tikkurila...
Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców z Wicewojewodą Podkarpackim - Małgorzatą Chomycz
Pamiątkowe zdjęcie firm z powiatu dębickiego, startujących w konkursie
statystyka