Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - ŚNIEŻKA S.A - WYSTAWA PRAC Z KONKURSU "KOLOROWE BOISKA... CZYLI SZKOLNA I LIGA"

17-07-2009

Boiska miliona barw


W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, do 21 sierpnia można oglądać projekty zgłoszone do tegorocznej, trzeciej już edycji naszego ogólnopolskiego programu konkursowego „Kolorowe Boiska…” Zadaniem szkół biorących udział w konkursie jest przedstawienie barw szkolnej reprezentacji sportowej.
 

Śnieżka, jako Organizator, nie narzuca ani techniki, jaką ma być wykonana praca, ani też nie sugeruje, jakie elementy należy zaprezentować. Brak limitów twórczych sprawia, że projekty mienią się kolorami i zaskakują bogactwem technik plastycznych. Jest batikowy obraz, dzięki któremu dzieci z Ogard wygrały tegoroczną rywalizację i otrzymają profesjonalne wielofunkcyjne boisko sportowe. Są rozmaite wydzieranki, wycinaki, obrazy, rysunki, mozaiki, a nawet formy przestrzenne, jak choćby kopuła kryjąca podświetlany (!) stadion.
Inwencję dzieci i ich pomysłowość widać już w pojedynczych pracach, ale ustawione jedna przy drugiej, tak jak możemy je oglądać z PKOl, zapierają dech – mówi Magdalena Olszewska specjalista ds. PR Śnieżki. Niezliczone godziny pracy, zaskakujące i piękne koncepcje, zgrane drużyny walczące o wygraną – cieszę się, że nasz program wyzwala tyle pozytywnych emocji i że dzięki wystawie możemy się tymi emocjami podzielić ze wszystkimi – dodaje Magdalena Olszewska.


Prace, poza zaangażowaniem dzieciaków i pedagogów, pokazują ogromną wrażliwość uczestników. Laureaci drugiego miejsca na jednej planszy umieścili boiska do uprawiania wielu dyscyplin sportowych: od koszykówki, przez tenis, po piłkę nożną. Na tych małych, skomponowanych z setek krepinowych kulek boisk, bawią się wykonane z modeliny postaci dzieciaków – małych i dużych, dziewcząt i chłopców, pełnosprawnych i niepełnosprawnych. W detalach można również dostrzec m.in. dbałość o ekologię – jeden z stadionów został wyposażony w kontenery do segregacji śmieci.
 

W tym roku o główną nagrodę walczyło 55 szkół z całego kraju. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do programu przystąpiły tylko te placówki, które nie posiadają własnego boiska lub mają obiekt w złym stanie - niejednokrotnie są to malutkie szkoły z odległych części Polski. Wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa w Ogardach (woj. Lubuskie). Na drugim miejscu, z dodatkowym wyróżnieniem od autorki programu, uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Wajsówny w Chechle (woj. Łódzkie), a na trzecim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim (woj. śląskie). Celem „Kolorowych Boisk…”, jest przekazanie idei rywalizacji sportowej, zachęcenie dzieci do zaangażowania się we wspólną zabawę, pracę zespołową.
 

W tym roku partnerem programu jest firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A.

Źródło: www.sniezka.pl

statystyka