Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - „AKCJA ODNOWY” Z FARBAMI ŚNIEŻKI

13-03-2009

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. przekazała swoje produkty władzom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Śnieżka włączyła się tym samym do prowadzonych przez szpital działań pod hasłem „Akcja odnowy”.

Jest to kolejna inicjatywa Śnieżki zmierzająca do uczynienia klinik oraz oddziałów pediatrycznych jak najbardziej przyjaznymi dla małych pacjentów. Obok wspierania działań władz szpitalnych, FFiL Śnieżka od dwóch lat prowadzi własny projekt Dziecięcy Świat w Kolorach, którego celem jest stworzenie dzieciom przebywającym w szpitalach jak najprzyjemniejszych warunków. Miłe dla oka otoczenie pomaga najmłodszym zapomnieć o stresie i odwrócić uwagę od cierpienia.

W ramach akcji Dziecięcy Świat w Kolorach bajkowe postacie zamieszkały na ścianach m.in. Kliniki Rehabilitacji Pediatrycznej w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka oraz Izby Przyjęć Pediatrii w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera.

Ogromnie się cieszę, że tym razem mali pacjenci z Krakowa będą mogli się cieszyć odnowionymi wnętrzami. Wierzę, że dzięki temu pobyt w szpitalu będzie dla nich choć odrobinę lżejszy - Łukasz Dobrowolski- Dyrektor ds. Marketingu.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu jest bezpośrednim spadkobiercą pierwszego polskiego oddziału pediatrii i - w swoich licznych klinikach - podtrzymuje tradycję leczenia dzieci. W 2002 roku placówka znalazła się w złotej setce najlepszych polskich szpitali (ranking Rzeczpospolitej i Medical Rating).
 

Źródło: www.sniezka.pl

statystyka