Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - MIEĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ W NATURZE, CZYLI 4 EDYCJA EKOLOGICZNEGO PROJEKTU TIKKURILA

10-05-2017

„Bardzo mi się podobało. Razem z mamą zasadziłyśmy bardzo dużo małych drzewek. Jestem ciekawa, kiedy wyrośnie z nich piękny las”… „W akcji biorę udział już trzeci raz. Fajnie było zobaczyć jak rosną drzewka, które posadziliśmy ostatnio. W szkole dużo uczymy się ekologii, wiem, że drzewa są dla nas bardzo ważne, bo produkują tlen. Na pewno przyjadę też za rok”...

Tak swój udział w akcji „Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila” komentują jej najmłodsi uczestnicy, 6-letnia Lenka i 10-letni Kuba. Była to już 4 edycja projektu firmy Tikkurila, którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Do udziału w akcji firma zaprasza swoich pracowników i ich rodziny, jak również wolontariuszy z naszego regionu.

„Zainteresowanie projektem jest ogromne i rośnie z edycji na edycję” – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR firmy Tikkurila. „Akcja przyciąga osoby w każdym wieku, są z nami dzieci, młodzież i dorośli. Wśród stałych uczestników akcji mamy rodzinę 3-pokoleniową, która zawsze w pełnym składzie stawia się gotowa do pracy. To najlepszy dowód na to, że każdy z nas, niezależnie od wieku, czy tego, czym zajmuje się na co dzień, może zrobić coś dla otoczenia. W takim działaniu najważniejsze są chęci, a tych uczestnikom naszej akcji nie brakuje” – dodaje Magdalena Olszewska.

Mimo, że w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszczała, w sobotnie przedpołudnie aura stanęła na wysokości zadania i zapewniła uczestnikom projektu idealne warunki do pracy. Około 150 wolontariuszy, w tym pracownicy firmy Tikkurila i ich rodziny, szybko i sprawnie posadziło 5 tysięcy młodych drzew. W tym roku do akcji włączyli się również uczniowie ZS w Nagawczynie oraz ZS w Nagoszynie, dzieci z Akademii Małego Strażaka działającej przy Stowarzyszeniu „Millenium” – Brzeźnica 2007 i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Maluszka" oraz ich rodzice, strażacy OSP w Nagawczynie oraz członkowie grupy "Razem dla Nagawczyny” i Stowarzyszenia „Active Team” w Kozłowie.

„Jest nam niezmiernie miło już po raz drugi wziąć udział w akcji sadzenia drzewek z firmą Tikkurila” – mówi Agata Wiater, liderka nieformalnej grupy „Razem dla Nagawczyny”. „Jest to wspaniała lekcja na żywo, łącząca teorię z praktyką, jak dbać o nasze środowisko, a przede wszystkim o otaczającą nas przyrodę. Oprócz walorów edukacyjnych wspomnieć należy o niesamowitej, serdecznej atmosferze, która towarzyszy akcji oraz integruje” - dodaje.

„Niesamowita atmosfera i świetna zabawa połączone z edukacją i pracą… Akademia Małego Strażaka już po raz trzeci brała udział w tym wspaniałym wydarzeniu i - przyznam szczerze - nie trzeba było nikogo zachęcać. Na hasło "Sadzimy drzewka z firmą Tikkurila" rozbłysły oczka i buźki same się uśmiechnęły, i to nie tyko u małych druhów, ale również ich rodziców” – mówi z uśmiechem Agnieszka Żurek, prezes Stowarzyszenia "Milenium - Brzeźnica 2007". „Trzeba też podkreślić, że ten widoczny i mierzalny efekt naszej pracy jest bardzo mobilizujący i najnormalniej w świecie cieszy” – dodaje Agnieszka Żurek.

Dla Adama Wójcika, nauczyciela z Zespołu Szkół w Nagoszynie, który przywiózł ze sobą kilkunastoosobową grupę młodzieży, udział w akcji to przede wszystkim wspaniała praktyczna lekcja ekologii. „Młodzież może połączyć przyjemne z pożytecznym i w bardzo przyjemnych okolicznościach i sympatycznej atmosferze aktywnie zadbać o środowisko naturalne” – komentuje Adam Wójcik.

Projekt “Bądź odpowiedzialny w naturze - posadź drzewo z Tikkurila” jest realizowany przez firmę Tikkurila, we współpracy z Nadleśnictwem Dębica, od 2014 roku. Łącznie od początku programu firma wraz z wolontariuszami posadziła 20 tysięcy drzew.

Źródło: informacja prasowa TIKKURILA POLSKA S.A.

statystyka