Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - TIKKURILA POLSKA S.A. WŁĄCZYŁA SIĘ W FESTIWAL SPORTU W DĘBICY

26-09-2016

Firma Tikkurila Polska SA włączyła się w organizację pierwszego Festiwalu Sportu w Dębicy, który odbył się w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. W ciągu kilku dni w Dębicy zorganizowano szereg wydarzeń o charakterze sportowym, zachęcających nie tylko do kibicowania, ale przede wszystkim do szeroko rozumianej aktywności. Głównym punktem Festiwalu był sportowy piknik rodzinny. Na stadionie przy ulicy Akademickiej, gdzie odbywała się impreza, na amatorów ruchu i aktywnego wypoczynku czekało mnóstwo atrakcji gwarantujących dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Uczestnicy mogli m.in. zagrać w siatkówkę, sprawdzić swoje siły w tenisie ziemnym czy piłce nożnej, wziąć udział w zajęciach Zumby oraz karate, sprawdzić swoja tężyznę fizyczną w konkursie na wyciskanie ciężarów, przetestować swoją kondycję biorąc udział w teście Coopera i wiele innych.

Firma Tikkurila przygotowała swoją strefę „Na sportowo i kolorowo!” w której rozegrano otwarty „kolorowy turniej” megapiłkarzyków. Dodatkowo dla najmłodszych firma przygotowała wielkoformatowe kolorowanki z motywami sportowymi - pomalowane przez dzieci plansze zostaną wystawione w Domu Sportu w Dębicy, aby także po zakończeniu Festiwalu promować sport i ruch na świeżym powietrzu.

Tikkurila wsparła również stowarzyszenie „Giganci-łamiemy stereotypy”, jednego ze współorganizatorów pikniku, które w ramach Strefy Aktywnej Rodziny zachęcało do wspólnej zabawy poprzez zajęcia ruchowe oraz rozwijające kreatywność i zdolności manualne.

Organizatorem Festiwalu Sportu w Dębicy był Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie "Giganci - łamiemy stereotypy". Wydarzenie zostało zakwalifikowane do ścisłego grona imprez sportowych w całym kraju i otrzymało wsparcie m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst i zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

statystyka