Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - EKO LEKCJE Z TIKKURILA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9

11-04-2016

8 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy odbyły się eko lekcje zorganizowane przez firmę Tikkurila Polska. Podczas interaktywnych zajęć młodzi ekolodzy dowiedzieli się m.in. jak mogą osobiście dbać o swoje otoczenie, w jaki sposób segregować śmieci, co to jest recykling czy jak powstaje plastikowa butelka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek dotyczących ochrony środowiska naturalnego i aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzących.

Eko spotkania z dziećmi są kolejnym działaniem firmy Tikkurila na rzecz budowania świadomości ekologicznej, realizowanym w ramach strategii CSR. W roku ubiegłym firma przeprowadziła podobne zajęcia dla dzieci ze SP nr 2 w Dębicy. ”Dla skutecznego propagowania zachowań i działań proekologicznych bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie teoretyczne – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds, Komunikacji Korporacyjnej i PR Tikkurila. „Do rozpoczęcia przygody z ekologią zapraszamy najmłodszych, ponieważ wierzymy, że im wcześniej zapoznają się oni z problematyką dotyczącą tego zagadnienia i zrozumieją potrzebę dbania o środowisko naturalne, tym większa będzie szansa, że zachowają postawę proekologiczną w przyszłości” - dodaje.

W lekcjach wzięło udział blisko 360 uczniów z klas 1-3. Merytorycznego wsparcia firmie Tikkurila udzieliła Branżowa Organizacja Odzysku, z którą Tikkurila od lat współpracuje w zakresie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych.

Zdjęcia: Tikkurila Polska S.A.

statystyka