Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - PIERWSZAKI Z WYPRAWKĄ OD T.C. DĘBICA S.A.

08-09-2015

Dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza te, które dopiero rozpoczynają naukę i codziennie pieszo pokonują drogę do szkoły, są szczególnie narażone na zagrożenia związane z ruchem drogowym. Dlatego też edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest niezbędna już od najmłodszych lat.

Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Urząd Miejski w Dębicy po raz kolejny przeprowadziły akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Ponad 700 pierwszoklasistów z Dębicy rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych, podobnie jak w latach ubiegłych, na początku września otrzymali wyprawki, w których znalazły się odblaskowe przedmioty – plecak, kamizelka, worek na obuwie, miś odblaskowy na tornister, a także książeczki do kolorowania, w przystępny sposób wprowadzające pierwszaki w świat ruchu drogowego.

- Program „Bezpieczna droga do szkoły” to ważna inicjatywa, która już na dobre wpisała się w życie miasta i cieszy się uznaniem rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim samych dzieci. Realizacja kolejnej edycji tego projektu nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia naszych partnerów. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas sprawą kluczową, dlatego im więcej edukacji w tym zakresie, tym lepiej – powiedział Mariusz Szewczyk, burmistrz Miasta Dębicy.

- Od lat bardzo silnie angażujemy się w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W naszych działaniach w tym obszarze szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym. Dlatego mamy nadzieję, że odblaski przekazane pierwszoklasistom spotkają się z ich zainteresowaniem i przyczynią do poprawy bezpieczeństwa na dębickich drogach - wyjaśnił Stanisław Cieszkowski, prezes Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

„Bezpieczna droga do szkoły” to nie jedyne działania o charakterze edukacyjnym adresowane do dzieci, w jakie angażuje się Firma Oponiarska Dębica S.A.. Już 14 września br. rozpocznie się rekrutacja dzieci w wieku od 6 do 12 lat na kolejny semestr Politechniki Dziecięcej, którą od trzech edycji finansuje Firma Oponiarska Dębica S.A. W nowym semestrze nie zabraknie ciekawych tematów związanych z fizyką biologią czy astronomią

Źródło: Informacja T.C. Dębica S.A.

statystyka