Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. - XV FESTYN DĘBICA-DĘBICY

01-08-2011

Koncerty Myslovitz i Vavamuffin oraz miasteczko bezpieczeństwa - najważniejsze wydarzenia Festynu Dębica-Dębicy 2011. W ostatni wakacyjny weekend, tj. w sobotę 27 sierpnia 2011 roku, Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zapraszają na doroczny Festyn Dębica-Dębicy. Odbędzie się on już po raz piętnasty. Impreza, traktowana przez wielu mieszkańców Dębicy jako tradycyjne zwieńczenie wakacji, jak co roku będzie wydarzeniem o dużym rozmachu. Nie zabraknie oczywiście atrakcji muzycznych. W tym roku gwiazdą wieczoru jest zespół Myslovitz, a przed nim zagra Vavamuffin. Zabawie podczas XV Festynu będzie towarzyszyć akcja charytatywna, a tematem przewodnim imprezy będzie bezpieczeństwo.

Jak zwykle organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy gości nie tylko z Dębicy. Dla wielu mieszkańców Podkarpacia, Festyn jest stałym elementem wakacyjnego kalendarza i gwarancją dobrej zabawy i rozrywki dla całej rodziny. Tegoroczna Dębica-Dębicy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zespołu Myslovitz nie trzeba nikomu przedstawiać. Ma on w swoim repertuarze zarówno nowe hity, jak i piosenki doskonale znane sprzed kilku lat. Myslovitz wydał właśnie płytę pt: „Nieważne jak wysoko jesteśmy…” i to w Dębicy, jako pierwszym mieście na Podkarpaciu, będzie można usłyszeć utwory z nowego krążka. Dla osób preferujących czarną muzykę, z pewnością dużą atrakcją będzie występ grupy Vavamuffin.

W tym roku Festyn Dębica-Dębicy odbędzie się w dwóch miejscach – na dębickim rynku oraz Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo, ponieważ właśnie z bezpieczeństwem kojarzone są od początku swojej działalności Dębica oraz Goodyear – partner Festynu. Przed południem, na rynku powstanie „miasteczko bezpieczeństwa”, na którym atrakcje dla gości przygotują Instytut Transportu Samochodowego i Laboratorium Psychologii z Warszawy. Każdy chętny będzie mógł doświadczyć wrażeń w specjalnych symulatorach – dachowania pojazdu, zderzenia, a także sprawdzić jak alkohol oraz warunki zewnętrzne wpływają na szybkość reakcji kierowcy. Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Rzeszowa zbuduje mini-miasteczko ruchu drogowego, oddające rzeczywiste warunki, w którym młodzi rowerzyści - pod fachowym okiem policjantów - będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Nie zabraknie konkursów i wielu rozrywek, dzięki którym nikt nie będzie się nudził.

Z kolei wieczorem na scenie ustawionej na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy, zaprezentują się zespoły Myslovitz i VavaMuffin, a także zostanie ogłoszony zwycięzca akcji charytatywnej, do której zostały zaproszone lokalne instytucje społeczne:
 

  • Dom Dziecka „Hanka”;
  • Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza "Nazaret" przy Parafii Św. Jadwigi w Dębicy;
  • Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym - Integracyjne Koło Młodzieży Niepełnosprawnej "I CAN";
  • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”.


W sierpniu każda z instytucji będzie miała za zadanie przygotować kilka propozycji plakatów propagujących bezpieczeństwo na drodze i bezpieczną jazdę. Specjalna Komisja złożona z przedstawicieli Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., Galerii Sztuki w Dębicy oraz Urzędu Miasta Dębica, wybierze cztery najlepsze plakaty, tj. po jednym plakacie nadesłanym przez każdą instytucję. Wszystkie organizacje otrzymają od Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. dotacje finansowe, których wysokość będzie uzależniona od miejsc, jakie zajmą przygotowane przez nie plakaty. Dodatkowo plakat, który zajmie pierwsze miejsce, zostanie wykorzystany jako billboard promujący w Dębicy bezpieczeństwo na drodze i bezpieczną jazdę w ramach planowanego programu „Bezpieczna Dębica”.

Aby podopieczni organizacji wiedzieli w jaki sposób przygotować plakaty, w lipcu Firma Oponiarska Dębica S.A. zorganizowała dla nich warsztaty plastyczne, przygotowane wspólnie z Galerią Sztuki w Dębicy i pod merytorycznym nadzorem jej dyrektora, p. Ryszarda Kucaba. Warsztaty obejmowały część merytoryczną oraz praktyczną. Podczas zajęć, pracownicy Galerii prezentowali różne techniki plastyczne, które można wykorzystać w procesie tworzenia plakatu, a także pokazywali przykłady plakatów czołowych polskich i zagranicznych artystów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wieczorem, tuż przy scenie powstanie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu niepełnosprawni będą mogli wygodnie, z bliska podziwiać występy gwiazd Festynu.

Po koncercie zespołu Myslovitz, tradycyjnie niebo nad Dębicą rozświetli niezwykły pokaz sztucznych ogni, który zamknie XV Festyn Dębica-Dębicy.

„Już od 15 lat Firma Oponiarska Dębica S.A. ma przyjemność hucznie świętować koniec wakacji, bawiąc się wspólnie z mieszkańcami Dębicy i Podkarpacia podczas Festynu Dębica-Dębicy. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w życie lokalnej społeczności. Podobnie jak w poprzednich latach, Festyn organizujemy wspólnie z firmą Goodyear, strategicznym partnerem T.C. Dębica S.A. W ten sposób koncern chce podkreślić swoje zaangażowanie w życie Dębicy i regionu. Jestem przekonany, że również tegoroczny Festyn Dębica-Dębicy sprawi wszystkim uczestnikom wiele radości, a przy okazji ‘miasteczka bezpieczeństwa’ uda nam się przekazać dzieciom i młodzieży jak istotna jest znajomość zasad ruchu drogowego” – dodał Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.

Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat jest zaangażowana we wspieranie działań o charakterze społecznym i edukacyjnym. Poprzez darowizny zarówno w postaci środków finansowych, jak i dary rzeczowe, Firma Oponiarska Dębica S.A. otacza opieką coraz większą liczbę osób pokrzywdzonych przez los. Wspiera organizację wyjazdów integracyjnych, spotkań czy warsztatów. Pomaga również zdolnej młodzieży fundując stypendia, a także finansując działania edukacyjne, jak np. naukę udzielania pierwszej pomocy. Obok wielu organizacji i instytucji, na wsparcie Firmy mogą też liczyć służby niosące pomoc, tj. straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe w Dębicy i na Podkarpaciu.

Źródło: www.debica.com.pl

 

 

statystyka