Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - OTWARCIE PIERWSZEGO PRZYZAKŁADOWEGO NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA WELDON KIDS

27-09-2010

Pierwsze w Dębicy, przyzakładowe przedszkole Weldon KIDS rozpoczęło oficjalnie swoją działalność 24 września 2010 roku. W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczył także Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu - Zbigniew Nosal.

Weldon KIDS powstało jako niepubliczne przedszkole przyzakładowe, dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych. Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Ratuszowej, w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Na jego budowę, wyposażenie i zatrudnienie opiekunów, spółka Weldon Sp. z o.o., pozyskała kwotę 3,5 mln zł. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już w dniu 1 września 2010 roku - stanowisko dyrektora przedszkola Weldon Kids objęła Pani Agata Żmuda, doświadczona zawodowa nauczycielka, która wcześniej kierowała pracą Miejskiego Przedszkola nr 5. Do przedszkola uczęszczają nie tylko dzieci pracowników Spółki Weldon Sp. z o.o., ale także z firmy Lerg S.A., Darco Sp. z o.o. i Tikkuriala Polska S.A., w ramach współpracy między przedsiębiorstwami.

Przedszkole zapewnia fachową opiekę 125 dzieciom w wieku od 2,5 do 5 lat. Dotacja unijna będzie finansować przez okres dwóch lat wszystkie zajęcia: taneczne, teatralne, plastyczne, rytmikę oraz codzienną naukę języka angielskiego i francuskiego prowadzoną przez profesjonalnych lektorów.

Ponadto rodzice mogą skorzystać z konsultacji pedagoga, logopedy i pediatry. Przedszkole posiada pięć sal przedszkolnych zaopatrzone w zabawki i pomoce dydaktyczne, sale rekreacyjną i komputerową, a na zewnątrz budynku czeka na maluchów bogato wyposażony plac zabaw.

Pracownicy i opiekunowie placówki mają specjalne wejściowe karty chipowe, które zabezpieczają przed nieupoważnionymi osobami. Dzięki systemowi kamer i monitoringu, zatroskani rodzice mogą w każdej chwili obserwować wyczyny swoich pociech. Przedszkole posiada także specjalnie przystosowany do przewożenia małych dzieci samochód, który umożliwia rodzicom odbiór dzieci z przedszkola w wyznaczonych miejscach. Dodatkowym atutem dla pracujących rodziców jest to, że placówka będzie dostępna codziennie w godzinach od 6:00 do 20:00, także w okresie wakacyjnym.

„Serdecznie gratuluje spółce Weldon wytrwałości w dążeniu do celu jakim było powstanie tej placówki. To ogromne przedsięwzięcie, jest godnym przykładem odpowiedzialnego biznesu wobec potrzeb swoich pracowników. Bardzo cieszymy się, że w Dębicy powstało pierwsze przyzakładowe przedszkole, które jest innowacyjnym i atrakcyjnym rozwiązaniem dla pracujących rodziców. Zatem pragnę z góry podziękować za wszystkie działania, które przyczynią się do rozwoju edukacyjnego naszych przyszłych pokoleń. Kto wie, być może przyszłych przedsiębiorców, którzy będą działać na rzecz rozwoju gospodarczego naszej małej ojczyzny ” - to słowa głębokiego uznania prezesa Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu - Zbigniewa Nosala. Na koniec swojego przemówienia, Prezes wręczył na ręce pani dyrektor symboliczną maskotkę - niebieskiego słonika - „Wyrażam nadzieję, że będzie on służył wszystkim przedszkolakom, jako symbol szczęścia, który jakby nie było, w biznesie jest również bardzo potrzebne”.

statystyka