Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - SEGER WSPIERA POWODZIAN - PROFESJONALNY SPRZĘT DLA STRAŻAKÓW DĘBICKICH

25-06-2010
Prezentowany sprzęt przez przedstawiciela firmy LANGE ŁUKASZUK
Od lewej: Marcin Kozłowski z firmy SEGER przekazuje oficjalnie sprzęt dla...

Powoli milkną echa po wydarzeniach związanych z powodzią, jednakże do chwili obecnej trwają intensywne porządki w podtopionych miejscowościach, woda ciągle stoi jeszcze na polach i łąkach, także w piwnicach domów, a mieszkańcy liczą straty i czekają na pomoc. Pomimo, że pompy strażackie pracują non stop to nie są w stanie nadążyć z osuszaniem sporych rozlewisk.

W związku z trudną sytuacją popowodziową w regionie powiatu dębickiego, za pośrednictwem Hurtowni Narzędzi SEGER, firma LANGE ŁUKASZUK przekazała profesjonalny odkurzacz strażacki z pompą marki STARMIX (model HS PA-1455 KFG – FW) na rzecz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

„Odkurzacz z pompą Starmix przeznaczony jest dla straży pożarnej oraz służb ratowniczych i służy do odciągania dużych ilości wody, szlamu i mułu np. z zalanych magazynów, garaży, piwnic czy hal produkcyjnych, a także niepalnych płynów o różnym stopniu zanieczyszczenia. Urządzenie może przepompować 300 litrów cieczy na minutę, przy wysokości pompowania w trybie normalnym - 1,5m a w trybie odsysania - 6m” - informuje Wojciech Ozga - jeden z właścicieli hurtowni narzędzi SEGER z Dębicy, którego firma zaangażowała się w pomoc powodzianom.

Jak dodaje Paweł Polewski z firmy LANGE ŁUKASZUK to urządzenie, które posiada wiele potrzebnych elementów niezbędnych w sprzątaniu po kataklizmie powodziowym - „Kontrola poziomu napełnianiu zbiornika przy zasysaniu płynów zapobiega przelewaniu się wody, która to może być czym prędzej odprowadzona na odległość 50 metrów od zalanego miejsca. Pojemność zbiornika wykonana ze stali nierdzewnej wynosi 55 litrów (50 litrów pyłu, 43 litry wody). Odkurzacz posiada ssawki do odkurzania i wyposażony jest w dwa duże węże - 5 metrów wąż ssący i 10 metrów odprowadzający płyny z możliwością przedłużenia. Co ważne ten profesjonalny sprzęt jest łatwy w obsłudze i może być obsługiwany nie tylko przez załogi służb ratowniczych.”

Firma LANGE ŁUKASZUK w całym kraju przekazała kilka takich urządzeń, a na prośbę Hurtowni Narzędzi SEGER, jeden z nich na rzecz dębickich strażaków. Oficjalne przekazanie urządzenia oraz pokaz możliwości jego działania odbyło się na spotkaniu w budynku Komendy PSP w Dębicy we wtorek 22 czerwca 2010 roku, na którym przedstawiciel firmy Lange Łukaszuk - Paweł Polewski oraz ze strony Hurtowni Narzędzi Seger - dyrektor Marcin Kozłowski przekazali na ręce komendanta Wojciecha Buszka profesjonalny odkurzacz Starmix, aby załoga strażaków mogła jak najszybciej zacząć pomagać powodzianom.

Jak zapewnił Komendant Straży Wojciech Buszek, urządzenie to będzie intensywnie wykorzystywane na podtopionych terenach powiatu dębickiego, Tarnobrzega i jego okolicach, gdzie skutki powodzi będą jeszcze długo odczuwalne.
 

statystyka