Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - MŁODZIEŻ UCZY SIĘ NA FANTOMACH PODAROWANYCH PRZEZ FIRMĘ OPONIARSKĄ DĘBICA S.A.

04-02-2010

Wychowankowie Domu Dziecka „Hanka” trenowali na fantomach podarowanych przez Firmę Oponiarską Dębica S.A.

- Zasady reanimacji i prawidłowe zachowania w sytuacji zagrożenia życia były przedmiotem niecodziennych zajęć, jakie odbyły się w dębickim Domu Dziecka „Hanka”. Jego wychowankowie trenowali na nowoczesnych fantomach, których zakup w 2008 roku sfinansowała Firma Oponiarska Dębica S.A.

- Entuzjazm i zaangażowanie młodzieży przeszły moje oczekiwania - powiedziała Barbara Buszek, nauczycielka przysposobienia obronnego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy, która zorganizowała i prowadziła ćwiczenia w Domu Dziecka. - Sprzęt do nauki pierwszej pomocy, jakim dysponujemy dzięki hojności Firmy Oponiarskiej Dębica, pozwala prowadzić zajęcia w niezwykle atrakcyjny sposób. Dzięki temu treningowi dzieci będą mogły kiedyś uratować ludzkie życie! - podkreśliła B. Buszek. Podopieczni Domu Dziecka „Hanka” uczyli się zasad reanimacji na dwóch fantomach: jeden ma wymiary dorosłego człowieka, a drugi - niemowlęcia. Elektroniczne czujniki zainstalowane w urządzeniu natychmiast wskazują czy reanimacja przebiega pomyślnie. To zachęca dzieci do większej aktywności i staranności w wykonywaniu ćwiczeń.

Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat wspiera dębicki Dom Dziecka „Hanka”. Co roku obdarowuje jego podopiecznych paczkami mikołajkowymi, m.in. poprzez akcję "Uwierz w Świętego Mikołaja" organizowaną wspólnie z UNICEF. W tym roku dębicka Spółka po raz szósty wzięła udział w tym wydarzeniu. W 2008 roku T.C. Dębica S.A. dofinansowała wakacyjny wyjazd nad morze dla wychowanków domu dziecka oraz podarowała im laptopy. Firma dofinansowuje również naukę języka angielskiego, zajęcia w szkole muzycznej oraz kursy i egzamin na prawo jazdy.

- Bezpieczeństwo użytkowników samochodów jest priorytetem dla wszystkich producentów opon, jednak my troszczymy się równie mocno o kierowców, jak i pieszych - powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor Public Relations Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. - Od lat wspieramy inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego na polskich drogach, również edukację młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy - dodała M. Konopacka. Dzięki akcji koncernu Goodyear - większościowego udziałowca Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. - tysiące mieszkańców Podkarpacia otrzymało odblaskowe opaski, zwiększające widoczność pieszych na drodze po zapadnięciu zmroku.

Oprócz starań o poprawę bezpieczeństwa na drogach, Firma Oponiarska Dębica S.A. prowadzi szereg innych działań prospołecznych. W ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczyła na nie ponad 3,5 mln zł. Regularnie pomaga lokalnym instytucjom i organizacjom działającym na rzecz chorych dzieci, niepełnosprawnych i osób pokrzywdzonych przez los. Swoim mecenatem objął m.in. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Dębickie Hospicjum Domowe, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Promyki Nadziei”, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”, Integracyjne Koło Młodzieży Niepełnosprawnej „I CAN”, Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Nazaret” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Firma wspiera również służby niosące pomoc: Straż Pożarną, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

statystyka