Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - ŚNIEŻKA S.A. - "DZIECIĘCY ŚWIAT W KOLORACH" WE WROCŁAWSKIM SZPITALU

19-01-2010

Kolorowe rybki na oddziale dziecięcym

15 stycznia w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu odbył się finał wrocławskiej edycji programu „Dziecięcy świat w kolorach.” Błękitny ocean, kolorowe rybki, zielone roślinki i rafa koralowa, słowem - świat z filmu „Gdzie jest Nemo” - został przeniesiony na ściany dziecięcego oddziału pediatryczno - reumatologicznego.

To już ósmy oddział szpitalny w Polsce pomalowany w ramach programu społecznego stworzonego i realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. W kolejnych polskich miastach oddziały dziecięce nabierały kolorów. Do współpracy Śnieżka zapraszała zawodowych, utalentowanych plastyków, którzy dbali o to, żeby efekt końcowy przypominał prawdziwych bohaterów dziecięcych bajek.

Ta edycja to początek kolejnego cyklu programu, wzmocnionego współpracą silnego partnera. ATM Grupa S.A. całym sercem zaangażowała się w projekt, włączając w akcję silną reprezentację młodych artystów z serialu Pierwsza Miłość. Aneta Zając, Aleksandra Zienkiewicz, Mikołaj Krawczyk i Łukasz Płoszajski pod fachowym okiem artystki plastyka, przy użyciu hipoalergicznych farb z serii Disney, zamienili szare szpitalne mury w podwodne krajobrazy. Dzieci - najważniejsi i najbardziej wymagający krytycy, zaakceptowały efekt końcowy - Rybki są piękne, najbardziej podoba mi się ta, namalowana przez Olę - mówi 10-cio letnia Karina, pacjentka szpitala. Jest dużo przyjemniej i weselej.

Barwne motywy, dużo kolorów w otoczeniu zdrowiejących dzieci mogą być formą terapii. Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. A. Falkiewicza Janusz Wróbel podkreśla, że ważne w leczeniu chorych dzieci jest zapewnienie im spokoju oraz stworzenie dobrego nastroju - Trafiające na szpitalny oddział małe dziecko jest zagubione, zdenerwowane, niespokojne, dlatego kolorowe wnętrze ze znanymi i ulubionymi postaciami z bajek ułatwia nam wyciszenie dziecka i w konsekwencji przyspiesza proces leczenia - mówi Janusz Wróbel. Takie programy społeczne są cenną inicjatywą, wartą naśladowania przez inne firmy. Cieszymy się, że „Dziecięcy Świat w Kolorach” zagościł u nas i mamy nadzieję, że będzie realizowany w wielu innych miejscach - dodaje dyrektor szpitala.

Terapeutyczne działanie tęczowych wnętrz zauważają też dyrektorzy szpitali, w których projekt Śnieżki został już zrealizowany. Pobyt w szpitalu jest szczególnym obciążeniem dla najmłodszych - mówi dr n. med. Paweł Daszkiewicz, dyrektor naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, w którym 1,5 roku temu zagościła akcja „Dziecięcy Świat w Kolorach” - Kolorowe obrazki pomogły stworzyć na naszych oddziałach pediatrycznych przyjazną, sprzyjającą procesowi zdrowienia atmosferę. Odmienione wnętrza z całą pewnością służą naszym małym pacjentom i życzyłbym sobie, aby „Dziecięcy Świat w Kolorach” zagościł w jak największej liczbie placówek przeznaczonych dla najmłodszych - dodaje Daszkiewicz.

FFiL Śnieżka S.A. deklaruje kontynuację programu

Akcja „Dziecięcy świat w kolorach” daje nam wielką satysfakcję - mówi Magdalena Olszewska, specjalista ds. Public Relations w FFiL Śnieżka S.A.. Widząc radość na twarzach dzieci upewniamy się, że nasze działania mają sens. Mamy nadzieję, że nasz program będzie obejmował coraz większą liczbę szpitali. W tym roku projekt będziemy kontynuować w kilku innych szpitalnych oddziałach dziecięcych w Polsce.

Także nowy partner akcji ATM Grupa S.A. chce uczestniczyć w kolorowaniu kolejnych, dziecięcych oddziałów szpitalnych. Aktorzy Pierwszej Miłości spisali się na medal, malowali z pełnym zaangażowaniem i, jak sami stwierdzili, sprawiało im to prawdziwą frajdę. Już wkrótce zapadną decyzje w sprawie kolejnych edycji i wytypowany zostanie następny szpital objęty programem „Dziecięcy Świat w Kolorach".

 

Źródło: www.sniezka.pl

statystyka