Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - GWIAZDY NA GWIAZDKĘ - AKTORZY PIERWSZEJ MIŁOŚCI MALUJĄ SZPITALE ZE ŚNIEŻKĄ

17-12-2009

Ruszyła kolejna edycja programu społecznego autorstwa Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka „Dziecięcy świat w kolorach”. Podwodny krajobraz i ulubione postacie z bajki „Gdzie jest Nemo?”, wypełnią wkrótce szpitalne wnętrza.

We wrocławskim Specjalistycznym Szpitalu im. A. Falkiewicza popularni aktorzy serialu „Pierwsza Miłość”: Aneta Zając,Aleksandra Zienkiewicz, Mikołaj Krawczyk i Łukasz Płoszajski pod fachowym okiem artystki plastyka malowali na ścianach piękne, zabawne, kolorowe obrazy.

„Kiedy usłyszałem o tym projekcie, nie wahałem się nawet przez chwilę, to prawdziwa przyjemność brać w nim udział. Fantastycznie, że są firmy, które chcą takie akcje organizować. Jeśli choć jedna mała buzia uśmiechnie się na widok pokolorowanej przeze mnie rybki - mogę malować do samych Świąt ”- mówi Łukasz Płoszajski. „ Mamy dużą tremę, nie wiemy, jak zostaną odebrane nasze prace. Wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci potrafią być szczere jak nikt inny na świecie” - śmieje się Aneta Zając.

W ramach realizowanego od kilku lat programu oddziały dziecięcych szpitali, zmieniają się w „kolorowe obrazki” z ulubionych bajek. Program wnosi wiele pozytywnych emocji i optymizmu w miejsca, gdzie dzieci muszą być wyjątkowo dzielne, by mieć siły do walki z chorobą.

Do tej pory zostało pomalowanych 8 szpitali z różnych polskich miast. Wiemy, jak trudny dla dzieci może być pobyt w szpitalu, z dala od bliskich. Mamy nadzieję, że bajkowy świat, choć przez chwilę pozwoli zapomnieć o bólu i lęku - mówi Magdalena Olszewska specjalista PR Śnieżki, autorka pomysłu.

W tegoroczne działania na rzecz chorych i cierpiących dzieci dołączył Partner programu ATM Grupa S.A., deklarując zaangażowanie całego zespołu pracującego przy serialu „Pierwsza Miłość”.

Już wkrótce można będzie zobaczyć finał rozpoczętych dzisiaj prac. W pierwszych dniach stycznia, zorganizowana zostanie konferencja prasowa, na której można będzie obejrzeć dzieła artystów i osobiście przekonać się o tym, jak bajkowy świat podoba się dzieciom.

Realizowanie tego typy programów daję mnóstwo satysfakcji - mówi Magda Olszewska ze Śnieżki - chcemy nie tylko sprawiać radość dzieciakom, ważne jest też, żeby zachęcać innych do podobnych działań. Wierzę w to, że projekty komunikacyjne z aspektem społecznym będą w Polsce coraz bardziej popularne - dodaje. Do stworzenia przyjaznej i kolorowej przystani dla małych pacjentów użyto nowoczesnych, hipoalergicznych farb z ulubionej przez dzieci serii Disney. Projekt „Dziecięcy świat w kolorach” będzie w przyszłym roku kontynuowany w innych dziecięcych oddziałach szpitalnych w całej Polsce.

 

Źródło: www.sniezka.pl

statystyka