Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. - XIII FESTYN "DĘBICA-DĘBICY" ZAKOŃCZONY

31-08-2009
Występ Zespołu De Mono
Koncert Grupy Joke
Sztuczne ognie
Wytawa "Dębica wczoraj i dziś"

Dębica, 30 sierpnia 2009 roku – Zespół De Mono oraz finaliści Przeglądu Młodych Zespołów Dębica-Dębicy – „Dębicka potyczka na dźwięki” – zespoły z Podkarpacia - Via Rei, Joke, Pigs Like Pigeons oraz Jackknife, zagrali podczas koncertu Dębica-Dębicy organizowanego przez Firmę Oponiarską Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Padający deszcze nie odstraszył dębiczan, którzy jak co roku wypełnili stadion Wisłoki w Dębicy.

Oprócz koncertów, dużym powodzeniem cieszyła się też wystawa kilkudziesięciu zdjęć „Dębica wczoraj i dziś”, która jest efektem warsztatów fotograficznych przygotowanych dla podopiecznych trzech dębickich organizacji pomagających osobom potrzebującym i niepełnosprawnym. Fotografie dokumentują zmiany, które zaszły w dębickim krajobrazie przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Okazją do jej powstania jest przypadająca w tym roku rocznica 70-lecia powstania Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Zdjęcia można oglądać do 7 września na dębickim rynku.

Najmłodsi przyszli na Festyn z rodzicami już o godzinie 14.30, kiedy wystąpił Pan Tik Tak, który przypomniał najpopularniejsze piosenki dziecięce wraz z zespołem Fasolki. Jako pierwszy zespół na scenie pojawił się wyróżniony w „Dębickiej potyczce na dźwięki” Jackknife ze Stalowej Woli. Zaraz po niej wystąpił zwycięzca przeglądu, tarnobrzeska grupa Via Rei, która szybko rozgrzała zmokniętą publiczność. Następnie koncert dał przemyski Pigs Like Pigeons, podczas którego koncertu deszcz ustał całkowicie. Dzięki temu na stadion Wisłoki przybyli ostatni wahający się, którzy mieli okazję podziwiać najważniejsze atrakcje wieczoru. Najpierw zespół Joke udowodnił, że II miejsce w „Dębickiej potyczce na dźwięki” zdobył nieprzypadkowo, szybko zjednując sobie publiczność swoją przebojową muzyką oraz energią sceniczną. Młodzi muzycy dali z siebie wszystko, porywając do zabawy nie tylko młodzież. A potem przyszedł czas na De Mono. Świetna atmosfera, doskonały kontakt z publicznością i niezapomniane piosenki – tak można określić show, jakie dał zespół tego wieczoru. Grupa zagrała wszystkie najbardziej znane przeboje, imponując żywiołowością oraz doskonałą kondycją. Wielotysięczny tłum falował w takt znanych i lubianych piosenek, ze „Znów jesteś ze mną”, czy „Statki na niebie” na czele. Tradycyjnie wieczór zakończył o godzinie 22.00 efektowny pokaz sztucznych ognii.

„Zależało nam, aby tegoroczny festyn, przypadający w 70. rocznicę powstania Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. był szczególny. Dlatego w tym roku dzięki wystawie „Dębica Wczoraj i Dziś” nawiązaliśmy do historii Dębicy. Zaprosiliśmy do jej stworzenia – w ramach warsztatów fotograficznych przygotowanych wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików – osoby potrzebujące, tj. podopiecznych dębickich organizacji społecznych. Z kolei dzięki Przeglądowi Młodych Zespołów Dębica-Dębicy – „Dębicka potyczka na dźwięki” mogliśmy połączyć dobrą zabawę i wesprzeć młode zespoły z Podkarpacia, które stoją dopiero u progu kariery. Cieszę się, że reakcja na ten pomysł była tak dobra, o czym świadczy żywiołowa zabawa i ciepłe przyjęcie artystów przez publiczność” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Tradycją festynów Dębica-Dębicy jest zwrócenie uwagi na pomoc osobom potrzebującym. Po raz kolejny tuż pod sceną powstał specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych, które mogły dzięki temu w pełni podziwiać występy gwiazd Festynu.

 

Źródło: www.debica.com.pl

statystyka