Z CYKLU "SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" - FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. - XIII FESTYN DĘBICA-DĘBICY

27-08-2009

Dębica, 27 czerwca 2009 roku – Na tegorocznym, trzynastym Festynie Dębica-Dębicy, który odbędzie się w sobotę 29 sierpnia br. na stadionie KS Wisłoka zagrają: De Mono oraz zespoły wyłonione podczas koncertu Przeglądu Młodych Zespołów Dębica-Dębicy – „Dębicka potyczka na dźwięki”: Via Rei, Joke, Pigs Like Pigeons oraz Jackknife. Muzycy wystąpią w Dębicy na zaproszenie organizatorów Festynu - Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Początek Festynu – godz. 14.30.


Podczas imprezy nie zabraknie także innych atrakcji. Jednym z kluczowych wydarzeń, towarzyszących XIII Festynowi Dębica–Dębicy, będzie wystawa kilkudziesięciu zdjęć „Dębica wczoraj i dziś”. Są one efektem warsztatów fotograficznych przygotowanych dla podopiecznych trzech dębickich organizacji pomagających osobom potrzebującym i niepełnosprawnym. Zostały one zorganizowane we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików oraz wykładowcami i pedagogami fotografii z Podkarpacia. Wystawa porównuje zdjęcia współczesne i archiwalne, dokumentuje zmiany, które zaszły w dębickim krajobrazie przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Okazją do jej powstania jest przypadająca w tym roku rocznica 70-lecia powstania Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Po Festynie zdjęcia trafią na dębicki rynek, gdzie będzie je można oglądać do 7 września br.


Każdego roku scena Festynu gości czołowe gwiazdy polskiej estrady. Podobnie będzie i tym razem. O godzinie 20.00 zagra zespół De Mono, który od ponad 20 lat należy do najpopularniejszych polskich wykonawców. De Mono zawdzięczamy takie hity, jak ,,Kochać inaczej", ,,Znów jesteś ze mną", ,,Statki na niebie", ,,Moje miasto nocą", ,,Zostańmy sami” i wiele innych. Niewiele jest osób w Polsce, które nie znają głosu wokalisty zespołu Andrzeja Krzywego.


Przed koncertem De Mono wystąpią zespoły – laureaci Przeglądu Młodych Zespołów Dębica-Dębicy – „Dębicka potyczka na dźwięki”. Już o 16.00 zagra Jackknife, a o 16.50 na scenie pojawi się zwycięzca Przeglądu – reaggeowo-jazzowa grupa Via Rei. Z kolei o 17.45 goście będą mogli podziwiać imponujących charyzmą i rockową zadziornością Pigs Like Pigeons, a po nich, około 18.40 zespół Joke, który swoją energią porwał publiczność podczas finałowego Przeglądu 20 sierpnia br. w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


Tradycyjnie początek zabawy będzie należeć do dzieci. Po godz. 14.30 na scenie pojawi się Pan Tik Tak. Nie zabraknie też konkursów, wesołego miasteczka oraz innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Całość zwieńczy spektakularny pokaz sztucznych ogni.


Podobnie jak w ubiegłym roku, tuż pod sceną powstanie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu będą oni mogli wygodnie, z bliska podziwiać występy gwiazd Festynu.


„Staramy się, aby na Festynie Dębica-Dębicy zawsze pojawiali się znani i cenieni polscy artyści. W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco formułę Festynu i wesprzeć młode zespoły, które są dopiero u progu kariery. Wszyscy goście imprezy będą mogli przekonać się, że także one grają oryginalną i pełną energii muzykę. Jestem pewna, że dobór zespołów zaspokoi gusta wszystkich gości Festynu. W Dębicy 29 sierpnia możemy liczyć na niezapomniane chwile i doskonałą zabawę!” – powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. „Pamiętamy także o osobach pokrzywdzonych przez los oraz niepełnosprawnych, którym stworzyliśmy w tym roku możliwość poznania tajników fotografii, poprzez cykl zajęć terapeutycznych przygotowanych wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików. Ich efektem jest niecodzienna wystawa przedstawiająca Dębicę wczoraj i dziś, która wpisuje się w obchody 70 rocznicy powstania Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.” – dodała Marta Konopacka.


O 70-tej rocznicy powstania T.C. Dębica S.A. jest też głośno na falach radiowych, dzięki radioamatorom z Dębicy. Dębicki Klub Łączności, członek Polskiego Związku Krótkofalowców, od 20 sierpnia do 20 października br. informuje miłośników łączności radiowej w całej Polsce o jubileuszu fabryki.

Źródło: www.debica.com.pl

 

 

 

statystyka