Z CYKLU „SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU” - DNI OTWARTYCH DRZWI W FIRMIE TRANS-POŁUDNIE S.A.

29-09-2008

Firma TRANS-POŁUDNIE S.A. kolejny już raz zorganizowała imprezę skierowaną do mieszkańców Podgrodzia i okolic - miejscowości, w której zlokalizowana jest siedziba główna firmy. Uroczystość ta jest formą otwartości i współpracy ze społecznością lokalną, jaką firma postawiła sobie za cel w dniu w którym rozpoczęła budowę Centrum Logistycznego.

 

„Dla nas jako firmy jest ważne, aby relacje z mieszkańcami Podgrodzia i pobliskich miejscowości były dobre. Cel ten przyświeca nam od momentu rozpoczęcia inwestycji jaką było ulokowanie budowy Centrum Logistycznego w Podgrodziu w 2006 roku” - komentuje Marek Pijar - Prezes Zarządu TRANS-POŁUDNIE S.A.

 

Dni Otwartych Drzwi to dzień, w którym mieszkańcy Podgrodzia mogą nie tylko zwiedzać budynek firmy, ale również integrować się poprzez wspólną biesiadę. W tym roku ponownie całość imprezy zorganizowano na stadionie piłkarskim w Podgrodziu. Na rozstawionej scenie wystąpili młodzi artyści z Zespołu Szkół z Podgrodzia, lokalne zespoły muzyczne, zespół pieśni i tańca z Podgrodzia jak i gwiazda wieczoru - kabaret Koń Polski. W sumie w całym przedsięwzięciu udział wzięło ponad 600 osób, które w dniu 28 września 2008 roku przy sprzyjającej aurze pogodowej, wspólnie biesiadowało do godzin wieczornych.

 

Tego typu przedsięwzięcia to działalność nakierowana na społeczną odpowiedzialność biznesu - zjawiska, które bezpośrednio dotyczą wspierania lokalnych społeczności. Firma TRANS-POŁUDNIE S.A., w znaczącym stopniu kultywuje ten rodzaj współpracy nie tylko jako organizator pikników biesiadnych, ale przede wszystkim grupowych rywalizacji sportowych. Firma co roku organizuje dwa rajdy rowerowe dla mieszkańców powiatu dębickiego - na początku wiosny i jesienią, jest organizatorem zawodów sportowych dzieci i młodzieży - piłka nożna czy też siatkówka, a co najważniejsze wspiera wiele imprez kulturalnych czy też charytatywnych. „Dzielić się tym co się ma to dewiza naszej firmy. Tak naprawdę, wielu z naszych przedsiębiorców na co dzień podejmuje działania nakierowane na społeczną odpowiedzialność biznesu. Każde jakiekolwiek najmniejsze wsparcie nie tylko finansowe, ale także rzeczowe czy też organizacyjne to wspieranie lokalnej społeczności. Nasza firma na miarę swoich możliwości będzie nadal kontynuować tego rodzaju działania” - komentował organizację Dni Otwartych Drzwi - Marek Pijar.

 

statystyka