GALA „DZIAŁAJ LOKALNIE” EDYCJA 2022

08-10-2022

Edukacja, przedsiębiorczość, samorząd, media. Na tych czterech segmentach działalności lokalnej skupiła się agenda tegorocznej Gali Programu „Działaj Lokalnie”, realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, za pośrednictwem Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – Ośrodka Działaj Lokalnie w Powiecie Dębickim – wspólnie z Lokalnymi Partnerami: Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków, Gminą Jodłowa, Tikkurila Polska S.A. Współorganizatorami Gali były Starostwo Powiatu Dębickiego i Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Wydarzenie odbyło się w gościnnych murach Zespołu Szkół Ekonomicznych, zwanego powszechnie Ekonomikiem, w dniu 27 września 2022 r.

 Cztery wspomniane wyżej segmenty działalności lokalnej – edukacja, przedsiębiorczość, samorząd, media – bez większej przesady można uznać za cztery filary, na których opiera się konstrukcja lokalnego życia społecznego. Na sprawie edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa branżowego, skupił się w swej prelekcji Krzysztof Górecki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Temat przedsiębiorczości i bieżących wyzwań stojących przed biznesem lokalnym i nie tylko, podjął Zbigniew Nosal, Prezes Dębickiego Klubu Biznesu.