Z CYKLU - „WYDARZENIE DZIAŁAJ LOKALNIE” - W MACHOWEJ AKTYWIZUJĄ MIESZKAŃCÓW DO WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ POPRZEZ WARSZTATY KULINARNE

23-09-2018

W dniu 14 września 2018 roku, odbyły się kolejne warsztaty pod hasłem „Ciastka i ciasteczka” zorganizowane przez grupę „Integracja w Machowej” pod auspicjami Ochotniczej Straży Pożarnej w Machowej w ramach projektu pt. „W Machowej też się da... czyli integracja społeczności lokalnej”. Spotkanie skierowane było głównie do dzieci z rodzicami - poprowadziła je Barbara Sztorc - dyplomowana nauczycielka przedmiotów gastronomicznych jak i prowadząca od lat zajęcia z dziećmi w Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

„Na początku wszyscy dostali przepisy z których korzystaliśmy podczas zajęć. Przygotowywaliśmy takie ciasteczka jak: pałeczki kokosowe, babeczki, różnorakie ciastka kruche, księżyce tureckie, rogaliki krucho-drożdżowe. Zarówno dzieci jak i rodzice z wielki zaangażowaniem włączyli się w przygotowywanie smakołyków. Dzieciom szczególnie podobało się zarabianie ciasta i dekorowanie ciasteczek” - komentuje Maria Piejko - członkini grupy nieformalnej koordynator projektu, którego celem jest aktywizacja i integracja mieszkańców poprzez warsztaty kulinarne w liczącej niespełna 800 mieszkańców Machowej.

To już kolejne warsztaty przygotowane przez grupę nieformalną dla społeczności lokalnej - dotychczas zorganizowano warsztaty pod nazwą "Smacznie, zdrowo, kolorowo”, „Kanapki na różne sposoby”, „Przyprawy w potrawach”, „Najsmaczniejsza tradycja”, „Pierogi ulepić każdy może” - podsumowaniem projektu przygotowanym dla całej społeczności lokalnej będzie „Święto pieczonego ziemniaka”.
 Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:
Jednostkami Samorządu Terytorialnego: gminą Dębica, Pilzno, Żyraków
oraz firmami: TIKKURILA POLSKA S.A., FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. i OLIMP LABORATORIES SP. Z O.O.


 

statystyka