STARTUJE PROGRAM „DZIAŁAJ LOKALNIE VII” EDYCJA 2011

21-07-2011

W dniu 21-go lipca 2011 roku podczas „briefingu prasowego” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - Ośrodka Działaj Lokalnie - wystartował program „Działaj Lokalnie VII” - edycja 2011, który skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych powiatu dębickiego.

Ideą „briefingu prasowego” było zaprezentowanie aktualnych projektów jakie mają i będą miały miejsce w powiecie dębickim w 2011 roku. Jednym z planowanych wydarzeń jest realizacja II edycji na terenie powiatu dębickiego, programu „Działaj Lokalnie”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

„Dzisiejsze spotkanie ma za zadanie pokazać, że my jako organizacja przedsiębiorców, która pełni rolę Ośrodka Działaj Lokalnie na terenie powiatu dębickiego, jesteśmy otwarci na każdego rodzaju współpracę. Stąd między innymi obecność przedstawicieli samorządu terytorialnego, którzy w takiej współpracy widzą również sens” - rozpoczął „briefing prasowy” Zbigniew Nosal, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

Edycja 2011 została wzmocniona przez Lokalnych Partnerów: gminę Brzostek, Dębica, Pilzno i Żyraków. „Briefing prasowy” był okazją do wręczenie certyfikatów potwierdzających otrzymanie statusu Lokalnego Partnera - „Dla nas uczestnictwo w programie to same korzyści. Poza tym, że organizacje działające na naszym terenie mogą dostać dofinansowanie na realizację swoich zadań statutowych, to wiem na podstawie zeszłego roku, że mogą również liczyć na swego rodzaju wsparcie konsultingowo-doradcze w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu w ubieganiu się o środki finansowe w ramach innych programów” - komentował swoją obecność, Wójt Gminy Dębica - Stanisław Rokosz.

Program „Działaj Lokalnie” adresowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających na terenie powiatu dębickiego. W minionej edycji w 2010 roku przyznano 11 dotacji na kwotę 55.000 zł. Każda z organizacji/instytucji może do 22 sierpnia 2011 roku na specjalnym formularzu złożyć wniosek na realizację działań, które bezpośrednio adresowane są do lokalnych społeczności na terenie gmin powiatu dębickiego. Do pozyskania na dany pomysł jest kwota 6.000 zł. Szczegółowe informacje odnaleźć można na stronie internetowej Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu - www.karieradebicy.pl lub www.dkb.info.pl - w zakładce: Ośrodek Działaj Lokalnie - Działaj Lokalnie VII - edycja 2011

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz Lokalnymi Partnerami

statystyka