Z CYKLU - „WYDARZENIE DZIAŁAJ LOKALNIE VII” - SPOTKANIE OPŁATKOWE W PASZCZYNIE

31-01-2011

Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Paszczynie organizuje się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych. 5 stycznia 2011 roku w odnowionym Domu Strażaka w Paszczynie odbył się opłatek dla samotnych mieszkańców Paszczyny.

Spotkanie poprzedziła Msza święta odprawiona przez Proboszcza Parafii w Paszczynie ks. Stanisława Łącza. Przy wspólnym stole spotkali się samotni mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście, wśród nich p. Agnieszka Żurek - Dyrektor CKiB, p. Piotr Żybura - Przewodniczący Rady Gminy Dębica, p. Kazimierz Lichoń - radny wsi Paszczyna, p. Zbigniew Stachnik - inicjator i organizator spotkania. Na uroczystości nie zabrakło także innych działaczy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Paszczyna oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Paszczynie.

Uroczystość rozpoczął polonez odtańczony przez młodzież z Publicznego Gimnazjum w Paszczynie. Gimnazjaliści uczą się tańca w ramach projektu „Taniec łączy pokolenia” realizowanego z Programu „Działaj Lokalnie” finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy współpracy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej - Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu w partnerstwie z Gminą Dębica. Zgodnie z zamierzeniami autorów projektu udało się osiągnąć cel, polegający na integrowaniu osób starszych z młodzieżą. Taniec, który rozpoczął uroczystość „wyzwolił pozytywną energię” i wprowadził w miłą świąteczną atmosferę.

Podczas spotkania nie zabrakło modlitwy zaintonowanej przez ks. Proboszcza Stanisława Łącza oraz życzeń składanych przy okazji tradycyjnego zwyczaju łamania się opłatkiem. Poczęstunek umilały inne tańce w wykonaniu uczniów z gimnazjum przygotowanych przez p. Elżbietę Bodziany. Odbył się także koncert kolęd w wykonaniu miejscowego chóru dyrygowanego przez p. Kazimierza Kosibę.

W ten sposób w piękny styczniowy wieczór mieszkańcy Paszczyny przy słowach tradycyjnych kolęd i widoku pięknie tańczącej młodzieży spędzili miło czas na rozmowach i wspomnieniach.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu oraz Gminą Dębica

statystyka