STYPENDIA W RAMACH PROGRAMU "MOJE STYPENDIUM 2008" - PRZYZNANE

30-09-2008
Komisja Stypendialna podczas oceny wniosków - od lewej: Ireneusz Kozak, Joanna...

Sześcioosobowa komisja stypendialna w dniu 30 września 2008 roku dokonała wyboru studentów powiatu dębickiego, którzy od października 2008 do czerwca 2009 roku otrzymywać będą po 380 zł miesięcznie w ramach programu "Moje stypendium 2008" finansowanego przez Fundację AGORA S.A., Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Microsoft Sp. z o.o., Fundacji "TWOJA SZANSA" działającej przy Fabryce Farb i Lakierów ŚNIEŻKA S.A., Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu oraz wspieranego przez partnera merytorycznego Stowarzyszenia "Uwierz w siebie" z Dębicy.

"W sumie do konkursu zgłosiło się ponad 60 studentów. Każdy z nich brał udział w przydzieleniu dwóch stypendiów naukowych, socjalnych oraz sportowych - w sumie do rozdania było sześć stypendiów. Po burzliwej dyskusji udało się wybrać tych, którzy spełniając wymagania formalne otrzymali odpowiednią punktację, wg opracowanego regulaminu" - komentuje spotkanie Komisji Stypendialnej - Zbigniew Nosal - Prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

 

Komisja Stypendialna zmieniła ilość przyznanych stypendiów i przyznała odpowiednio 2 stypendia socjalne, 2 stypendia naukowe, 1 stypendium sportowe oraz 1 stypendium specjalne - zmiana w przyznanej ilości w odpowiedniej kategorii mogła nastąpić zgodnie z regulaminem, stąd jednością głosów Komisja skorzystała z tej opcji. "W zeszłym roku skorzystaliśmy z możliwości przesunięcia jednegoo stypendium sportowego na rzecz specjalnego stypendium. W tym roku również skorzystaliśmy z tego prawa i wyróżniliśmy osobę, która poza dobrymi wynikami w nauce udziela się również dodatkowo poprzez zaangażowanie w życie studenckie, życie naukowe, tworzenie opracowań czy też artykułów historycznych co zrobiło na nas ogromne wrażenie. To właśnie taki kierunek wymaga wsparcia finansowego." - komentował po spotkaniu jeden z członków Komisji Stypendialnej.

 

„Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom starającym się o stypendium za udział w konkursie. Środki jakie pozyskaliśmy w tym roku pozwoliły na przyznanie tylko 6 stypendiów. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się tą liczbę powiększyć. Zwycięzcom gratulujemy i postaramy się z nimi skontaktować jak najszybciej, aby dopełnić formalności” - skomentował na koniec - Zbigniew Nosal - Prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

 

Lista stypendystów programu „Moje stypendium 2008”:

 

  • stypendium naukowe: Agnieszka Kostelecka, Arleta Rączka
  • stypendium socjalne: Andrzej Grych, Maciej Koczaj
  • stypendium specjalne: Damian Markowski
  • stypendium sportowe: Michał Kędzior

 

Członkami Komisji Stypendialnej w ramach programu „Moje Stypendium 2008” byli: Joanna Grych-Węglarz - Prezes Fundacji "Twoja Szansa", Marta Czekaj - Prezes Stowarzyszenia "Uwierz w siebie", Zbigniew Sroczyński - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Dębicy, Ireneusz Kozak - Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Paweł Morawczyński - Zastępca Przewodniczącego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość", Krzysztof Mazur - Dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego oddział Dębica i jednocześnie Członek Zarządu Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

 

Więcej szczegółów na temat ogłosznego konkursu można znaleźć w archiwum pod tym adresem: http://www.karierawdebicy.pl/aktualnosci/debicki-klub-biznesu-aktualnosci/art1,stypendia-dla-studentow-z-powiatu-debickiego-w-ramach-projektu-moje-stypendium-2008-edycja-ii.html

 

statystyka